Oklejanie

Konkurencyjna cena oklejania 2,50zł netto za mb na najwyższej jakości sprzęcie.

 

Usługi oklejania świadczymy na super-wydajnym i niesamowicie dokładnym sprzęcie typu IMA Advatage 400, który zapewnia wydajność na poziomie 20m/min. IMA Advatage 400Biorąc pod uwagę naszą wydajność, pozwala na bardzo atrakcyjną cenę oraz bardzo wysoką jakość zapewniamy Państwa, że formatki oklejone w naszej firmie spełnią wszelkie oczekiwana.
Zapraszamy do zapoznania się z poniższym opisem naszej okleiniarni.

1. Docisk górny

zamiast rolek gumowych wykonany z pasa płaskiego o szerokości 70 mm prowadzonego na sprężystych prowadnicach zapewniające pewne prowadzenie elementu oklejanego , przestawiany ręcznie.

2. Środek anty-adhezyjny

Najwyższe wymagania jakościowe wymagają zastosowania automatycznego podawania środka anty-adhezyjnego na powierzchnię płyty. Zapobiega to przyklejaniu się nadmiaru kleju do powierzchni płyty. Szczególnie zalecane przy zastosowaniu kleju poliuretanowego.

3. Frezowanie wyrównujące płyty

Frezowanie krawędzi płyty przed oklejeniem likwiduje ślad po podcinaczu oraz miejscowe uszkodzenia krawędzi laminatu. Dodatkowo uzyskuje się równomierną i optymalną powierzchnię klejenia i oszczędza zużycie kleju.

4. Agregat klejowy

Sprawdzona technologia firmy IMA: pewne i wydajne rozwiązanie o niewielkich rozmiarach. Precyzyjne doprowadzenie obrzeża (w rolkach, paskach i listwach) sterowane programem ICOS TS; proste ustawianie naddatku z przodu i z tyłu formatki za pomocą sterowania komputerowego.
Różnorodne wzory płyt oraz wysokie wymagania jakościowe wymagają zastosowania klejów o różnych kolorach i właściwościach. IMA gwarantuje prostą i szybką wyminę garnków klejowych dzięki własnemu systemowi mocowania podajnika kleju w przekładni napędowej. Zastosowano tu rozwiązanie przejęte z maszyn przemysłowych: wymiana następuje momentalnie poprzez zwolnienie zacisku pneumatycznego.
Charakterystyczna dla firmy IMA wysoka jakość oklejania uzyskiwana jest dzięki pneumatycznemu dociskowi napędzanej głównej rolki oraz czterem rolkom dociskowym. Regulacja i kontrola temperatury odbywa się z poziomu pulpitu sterowniczego.
Napęd agregatu klejowego to zamknięta, długowieczna przekładnia pracująca w kąpieli olejowej – klej nie ma możliwości dostania się pomiędzy elementy napędu! Powłoka osłabiająca przyczepność ułatwia czyszczenie i umożliwia pracę z klejami odpornymi na wodę i temperaturę. Prosta i szybka wymiana garnka klejowego bez konieczności każdorazowego opróżniania.
Oszczędne upłynnianie klejów poliuretanowych w nabojach po 310 g.

5. Kapówki

Dokładne obcinanie przedniego i tylnego naddatku obrzeża. Obcinianie obrzeża cienkiego lub grubego prosto lub z fazą sterowane automatycznie jest z pulpitu.
Dokładne pozycjonowanie agregatu na ruchomej formatce gwarantuje precyzyjne cięcie.

6. Wstępne frezowanie naddatku

Agregat ten jest wykorzystywany do frezowania naddatku obrzeża równo z powierzchnią laminatu; specjalna rolka prowadząca gwarantuje bezproblemową obróbkę nawet elementów z otworami (np. pod zawiasy puszkowe) lub z szerokimi rowkami. Agregat zawsze jest wyposażony w silnik o dużej mocy.

7. Agregat do kopiowania naroży typ SKF-L

składający się z 4 silników obróbczych do frezowania podłużnych krawędzi i kopiowania naroży. Automatyczne przestawianie z pulpitu na fazowania obrzeża cienkiego lub promień zaokrąglenia krawędzi R – 2mm Max grubość kopiowanych elementów 60 mm

8. Środek myjący

Dysze automatycznie podające środek myjący od góry i z dołu na krawędź płyty powodują, że element wychodzący z maszyny jest kompletnie wykończony i nie wymaga dodatkowych czynności ręcznych; stosuje się jedynie w połączeniu ze środkiem rozdzielającym.

9. Cyklina profilowa

Cyklina profilowa wyposażona w górny i dolny nóż profilowy stosowana jest zawsze przy obrzeżach z PCV lub ABS. Pionowe i poziome rolki prowadzące gwarantują idealne prowadzenie noży. Ostrza wykonane są w takim samym profilu jak frez i służą wyrównywaniu śladu po frezie. W celu szybkiej zmiany profilu cykliny razem z profilem frezu noże mocowane są w uchwytach dających się
szybko wymieniać bez czasochłonnej regulacji agregatu.

10. Środek natłuszczający

do oklejania elementów z wysokim połyskiem z folią ochronną.

11. Cyklina płaska

Najnowsza konstrukcja Firmy IMA, cyklina posiadająca zamiast rolek tastujących trzewik, który zapobiega wcinaniu się płytek nożowych w element i gwarantuje łagodne wejście cykliny. Posiada 2 płytki nożowe cyklinujące, przeznaczony do ściągania resztek kleju z powierzchni fugi klejowej, zarówno dolnej jak i górnej, tastowany, z dyszą do usuwania resztek trocin i odpylaniem

12. Polerka

Jej zadanie to końcowe oczyszczenie strefy krawędzi oraz polerowanie krawędzi obrzeż PCV/ABS. Składa się z dwóch silników wyposażonych w duże tarcze polerskie wykonane z odpowiedniego (miękkiego bądź twardego) materiału.